الیاف شیشه تک جهته GWU™۸۸۰

الیاف شیشه gfrp

الیاف شیشه تک جهته GWU™۸۸۰

کد محصول: GWP™880

AFZIR Fiberglass Wrap Unidirectional

GWU™880، الیاف شیشه تک جهته می‌باشد که جهت اصلی فیبرها در آن در یک سو و در راستای صفر درجه قرار گرفته است. این الیاف جزء الیاف‌های بسیار پرکاربرد در پروژه‌های مقاوم سازی با الیاف FRP محسوب می‌گردد. پارچه‌های کامپوزیتی شیشه با بسیاری از سیستم‌های رزینی نظیر پلی استر اشباع شده، وینیل استر، رزین‌های فنولیک و رزین اپوکسی سازگاری دارد و  همراه با انها سیستم کامپوزیتی بسیار مناسبی را شکل می‌دهند.

دریافت دیتاشیتدانلود دیتاشیت الیاف شیشه تک جهته GWP™880
دریافت لیست قیمتدانلود لیست قیمت الیاف شیشه تک جهته GWP™880

 

توضیحات محصول

ویژگی های الیاف شیشه تک جهته GWU™۸۸۰

  • مقاومت کششی بالا
  • مقاومت زیاد در برابر خوردگی و محیط‌های اسیدی
  • سازگار با انواع رزین مانند: رزین اپوکسی، رزین پلی‌ستر، Phenolic،Polyurethane و Vinylester

موارد کاربرد الیاف شیشه تک جهته GWU™۸۸۰

این محصول برای تقویت انواع سازه‌ها در مواقعی که کمبود مقاومت در اعضای آنها وجود دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. الیاف کربن سبب افزایش ظرفیت باربری اجزای ساختمان‌های بتنی، پل ‌ها، سیلوها، دودکش های صنعتی و دیگر سازه ها می‌گردد.

روش طراحی الیاف شیشه تک جهته GWU™۸۸۰

طراحی های صورت گرفته برای مقاوم سازی سازه‌ها با الیاف شیشه GFRP، باید به طور کامل توسط نشریه شماره ۳۲۴ تحت عنوان “راهنمای طراحی و ضوابط اجرایی بهسازی ساختمان‌های بتنی موجود با استفاده از مصالح تقویتی FRP” و یا آیین نامه ACI 440.2R، و بر اساس بخش تعیین شده GFRP، با آنالیزهای دقیق انجام شود. طراحی‌ها بر اساس نیازهای پروژه و عوامل محیطی و فاکتورهای کاهش مقاومت انجام می‌گیرد. برای این منظور شرکت مقاوم سازی افزیر فاکتورهای طراحی مناسب و متناسب با پروژه‌های مختلف را ارائه می‌دهد.

مشخصات فنی الیاف شیشه تک جهته GWU™۸۸۰ 

وزن الیاف۸۸۰ gr/m2
رنگ الیافسفید
دانسیتهgr/m2 2.55
زمان نفوذ۶۰ ثانیه
الگوی بافتتک جهته
جهت فیبر۰ درجه
ضخامت محصول۳۰/۰ میلی متر
مقاومت کششیMPa 2200
مدول کششیGPa 70
کرنش گسیختگی۲٫۱ %
رزین های سازگارEpoxy, Polyester, Phenolic, Polyurethane, Vinylester
زمان نگهداری۱۰ سال
شرایط نگهداریدر محل خشک در دمای -۴۰ درجه سانتی گراد

آماده سازی سطح

  • سطوح مورد نظر برای چسباندن الیاف FRP (GWU™۸۸۰) می‌بایست صاف و تمیز باشند. همچنین سطوح باید خشک و عاری از گرد و غبار، ترکیبات عمل آوری شده و هرگونه چربی، روغن و گریس باشند.
  • حفره های بزرگ باید با ملات مخصوص شرکت افزیر پر شوند. مناطق ناهموار نیز باید با ملات تسطیح مناسب یا بتونه مسطح گردند.
  • از روش سند بلاست، شات بلاست یا هر روش مکانیکی دیگر به منظور دستیابی به سطوح با منافذ باز، می‌توان استفاده کرد.
  • تمامی گوشه‌های اعضای بتنی باید حداقل با شعاع ۳۰ میلی متر گرد گردند. حداقل طول همپوشانی مورد نیاز برای اجرای الیاف کربن نیز ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی متر (بمنظور پیوستگی چسبندگی) است.
  • قدرت چسبندگی بتن به الیاف FRP بعد از آماده سازی سطح و اجرای الیاف را می‌توان بوسیله تست تصادفی Pull-off (ACI 503R یا ASTM D7522) مورد بررسی قرار داد. کمترین مقاومت کششی مورد نیاز ۳/۱ مگاپاسکال می‌باشد. کمترین قدرت چسبندگی بتن جهت اجرای الیاف FRP کربن نیز طبق نشریه ۳۴۵ باید بزرگتر از ۱۹ مگاپاسکال باشد.

اطلاعات بیشتر

برش الیاف

الیاف FRP را می‌توان با استفاده از کاتر، قیچی با دندانه های ریز به طول های مورد نظر برش داد.

نکات اجرایی در نصب الیاف شیشه

• نصب الیاف (GWU™880) باید توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام گیرد.
• سیستم مقاوم سازی با FRP کربن شامل اجرای الیاف شیشه GWU™880 با رزین‌های اپوکسی مانند EPS™10010 و EPT™10020 می باشد.
• تعداد لایه‌های الیاف، عرض و جهت فیبرها توسط فرآیند طراحی مشخص شده و در اجرای الیاف باید به این پارامترها، توجه خاصی کرد.
• ابتدا الیاف شیشه آغشته به اپوکسی می‌شوند و سپس عملیات لایه‌گذاری توسط تکنسین شروع می‌گردد. رزین اپوکسی در دمای معمولی پس از چند دقیقه تا نهایتاً سی دقیقه سفت و ژله‌ای می‌شود از این رو می‌توان لایه‌های آغشته به اپوکسی را در دمای پایین و سرد نگهداری کرد و سپس تکنسین در هنگام قرار دادن لایه‌ها، نقاط خاصی را گرم کرده و کامپوزیت را سریعاً عمل‌آوری و محکم کند.
• برای اجرای صحیح الیاف نیاز به دستگاه آغشته ساز الیاف با رزین می‌باشد. شرکت مقاوم سازی افزیر برای اجرای صحیح و اصولی الیاف کربن در پروژه های مقاوم سازی از این دستگاه استفاده می‌کند.

محدودیت ها

• محاسبات طراحی بایستی توسط شرکت‌های مقاوم سازی معتبر و رسمی انجام و تایید شود.
• خرابی بتن و خوردگی فولاد باید قبل از بکار بردن ورقه‌ها و الیاف ترمیم و تعمیر شوند.
• در مواقعی که درجه حرارت محیط در محدوده دمایی تایید شده برای چسب اپوکسی می‌باشد، الیاف قابلیت اجرا را دارا هستند. در غیر این صورت نباید چسبانده شوند. کمترین دما برای به کارگیری این محصولات معمولا 4 درجه سانتی گراد می‌باشد.

مقادیر ملات، چسب اپوکسی و اندودها

مقدار مصرف مصالح ساختمانی براساس نیاز پروژه، مسائل زیست محیطی قابل اجرا و شرایط سطح، متغیر بوده و ثابت نمی‌باشند. شرکت مقاوم سازی افزیر با توجه به موارد اشاره شده، قادر به تعیین دقیق مقادیر مورد نیاز جهت اجرای انواع ملات‌های ترمیمی، چسب‌های اپوکسی و اندودها در پروژه‌های مختلف می‌باشد.

بسته بندی الیاف

الیاف GWU™880 بصورت رول هایی به عرض 5/0 متر و طول 100 متر می باشند.

شرایط نگهداری

بطور کلی اینگونه محصولات باید در یک مکان خشک، سرد و عاری از گرد و غبار و روغن نگهداری شوند. پیشنهاد می‌گردد دمای محیط نگهداری 40-4 درجه سانتی گراد و رطوبت پایین تر از باشد. همچنین توصیه می‌شود ورقه‌ها و الیاف در رول های اصلی تا زمان استفاده نگهداری شوند.

رهنمودهای ایمنی

استفاده از اینگونه محصولات ممکن است باعث آسیب پوستی شود، در هنگام کار از وسایل ایمنی فردی مانند دستکش، عینک و لباس کار باید استفاده گردد. در صورت تماس احتمالی با پوست، چشم و اعضای مخاطی بلافاصله موضع را با آب گرم فراوان شستشو داده و به درمانگاه مراجعه گردد.

تمیز کاری

ابزار و وسایل کار می‌بایست در پایان هر بخش اجرایی یا در هنگام قطع کار تمیز شوند. مواد سخت نشده با حلال‌های پیشنهادی قابل شستشو هستند. مواد سخت شده نیز فقط با استفاده از روش¬‌های مکانیکی قابل پاکسازی هستند.

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “الیاف شیشه تک جهته GWU™۸۸۰”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *