مقاوم سازی مخازن فولادی

مقاوم سازی مخازن فولادی به کمک محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر

 

اهمیت انتخاب روش درست، دقیق و متناسب تعمیر و تقویت مخازن فولادی در رعایت نکات فنی-مهندسی، مدیریت بهینه ریسک و مدیریت هزینه و کاهش بار مالی پروژه است. به عبارت بهتر، یک متخصص تعمیر و تقویت مخازن فولادی باید بتواند راهکارها و محصولاتی را برای تعمیر و جلوگیری از انواع آسیب و خوردگی مخازن فولادی ارائه و پیشنهاد کند که در عین کارایی و کارآمدی، جنبه ­های اقتصادی طرح را نیز لحاظ کرده­باشد.

مالکین و مجریان مخازن، چند گزینه برای تعمیر، تقویت و محافظت از مخازن در برابر انواع آسیب و خوردگی دارند. تعمیر و تقویت جزئی یا کلی یک مخزن فولادی، زمان زیاد عدم سرویس­دهی، تجهیزات گران و نیروی انسانی زیادی را تحمیل می­کند. برخلاف مصالح فلزی، کامپوزیت­ ها دچار خوردگی نمی­گردند و یک راه­حل بلند مدت محسوب می­شوند. مقاومت زیاد و پایداری دمایی زیاد کامپوزیت­ های پلیمری سبب می­شود که بتوان از آن­ها در شرایطی با دمای حداکثر 120 درجه سلسیوس و فشار بیش از psi 200 بهره­برداری کرد. به کمک روش نوین و تطبیق ­پذیر استفاده از لایه‌ های کامپوزیت­ پلیمری FRP می­توان در کسری از زمان و هزینه اجرای روش­های قدیمی و سنتی تعمیر و تقویت مخازن فولادی، تعویض کف مخزن، تعمیر نقاط نشتی و یا نوسازی کل مخزن را به انجام رساند.

واحد تعمیر و تقویت مخازن فولادی شرکت افزیر آماده ارائه جزییات بیشتر و ارائه راهکار متناسب با نیاز شما می­باشد.

 

 

 

مخزن فولادی نفت و گاز

مخزن فولادی نفت و گاز

مخزن فولادی آب

مخزن فولادی آب

 

روش نوین‌ تعمیر و تقویت مخازن فولادی به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر

بسیاری از سازه­ ها همانند مخازن آب، نفت یا گاز به صورت استوانه هستند. فشارهای هیدرواستاتیک ناشی ازسیالات، تنش­های حلقوی را ایجاد می­کند که به دیواره جانبی این­گونه سازه­ها وارد می­شود. مقدار این تنش­ها در پایه مخزن حداکثر است که با افزایش ارتفاع، کاهش می­یابد. خوردگی سبب کاهش سطح مقطع المان های تقویت کننده در سازه های بتنی و یا کاهش ضخامت دیواره فولادی سازه می­شود. این امر سبب افزایش تنش های محیطی می­شود و باید هرچه سریع­تر اقدامات مربوط به تعمیر و تقویت مخازن فولادی انجام شود. به طور مثال اگر مخزن فولادی حاوی مواد خطرناک یا اشتعال ­پذیر باشد، تعمیر به روش جوش­ دادن ورق­های فولادی گزینه مناسبی نمی­باشد.

به طور کلی هدف از تعمیر و تقویت مخازن فولادی با مصالح کامپوزیت­ پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر را می­توان موارد زیر برشمرد:

  • افزایش مقاومت مخزن
  • افزایش مقاومت برشی
  • کنترل ترک
  • آب بندی و عایق نمودن
  • مقاوم سازی در برابر خوردگی
  • مقاوم سازی در برابر حملات مواد شیمیایی
  • افزایش عمر و دوام

شرکت افزیر که از پیشگامان و پیشروان حوزه تعمیر و تقویت مخازن فولادی به ویژه با استفاده از لایه‌های مصالح کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت می­باشد، آماده ارائه خدمات موردنیاز شما در سراسر کشور می­باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوران ما در هر لحظه آماده پاسخ­گویی به شما می­باشند.

هزینه تعمیر و تقویت مخازن فولادی به کمک محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر

برای دریافت اطلاعات جامع درباره قیمت و هزینه انواع روش­های تعمیر و تقویت مخازن فولادی به ویژه به کمک لایه‌های مصالح کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت کافی است با متخصصین شرکت افزیر در تماس باشید.

 

مقاوم سازی مخازن فولادی
5 (100%) 1 vote