افتتاح ۴۲ بیمارستان با ۵۴۰۰ تخت تا پایان دولت یازدهم

معاون فنی و اجرایی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۱۸ بیمارستان با افزون بر یک هزارو ۳۰۰ تخت از ابتدای سال جاری تاکنون در کشور به بهره‌برداری رسیده است،گفت: بر اساس هدف‌گذاری انجام شده ۴۲ بیمارستان در قالب پنج هزار و ۴۰۰ تخت تا پایان دولت یازدهم به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد، محمد جعفر علیزاده در حاشیه بازدید از بیمارستان در حال ساخت یاسوج اظهار داشت: ۲ بیمارستان بزرگ دیگر نیز در استان‌های خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی ظرف یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی یادآور شد: افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی موجود در کشور با بهره‌برداری از این تعداد بیمارستان‌های بهره‌برداری شده اضافه شد.

علیزاده تصریح کرد: بر اساس هدف‌گذاری انجام شده ۴۲ بیمارستان در قالب پنج هزار و ۴۰۰ تخت تا پایان دولت یازدهم به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی افزود: هم اینک نیز بیش از ۱۰۰ بیمارستان در قالب ۲۴ هزار تخت در کل کشور در حال اجراست.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با بازدید از بیمارستان ۲۹۰ تختخوابی یاسوج روند اجرایی این بیمارستان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح حدود ۸۳ درصد است که با توجه به برنامه ریزی انجام شده تا پایان مرداد ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح ملی تاکنون افزون بر ۴۲۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی گفت که حدود ۳۷۰ میلیارد ریال در سال جاری برای شتاب بخشی روند اجرای این طرح پیش‌بینی‌شده که بخش عمده‌ای از این اعتبار تخصیص‌یافته است.

علیزاده بیان کرد: ۲۵۰میلیارد ریال از این میزان از محل اعتبارات بخش بهداشت و درمان و ۱۲۰ میلیارد ریال نیز از محل بودجه سال جاری است.

وی تصریح کرد: سال گذشته نیز بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح از محل‌های مختلف اختصاص یافت که تنها ۲۰ درصد معادل ۵۷ میلیارد ریال آن جذب شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این بیمارستان از مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهوری در سال ۸۵ بوده که در زمینی به مساحت سه هکتار و با زیربنای ۲۵ هزار مترمربع در حال ساخت است.

محمدعلی علیمردانی میزان اعتبار موردنیاز برای تکمیل و بهره‌برداری این طرح را افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

وی ابراز داشت: امکانات تخصصی و فوق تخصصی در این بیمارستان شامل رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی‌تی‌اسکن، آزمایشگاه،CCU وICU و غیره پیش‌بینی‌شده است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *