بیش از 8 هزار واحد روستایی در مانه وسملقان نیاز به مقاوم سازی دارند

وجود بیش از8 هزار واحد مسکونی روستایی غیرمقاوم در مانه وسملقان زنگ خطری برای روستائیان محسوب می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان مانه وسملقان در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه گفت: بیش از 8 هزار واحد مسکونی روستایی در این شهرستان وجود دارد که تا کنون مقاوم سازی نشده اند.

سعید رئوفی اظهار کرد: یکی از مشکلات متقاضیان ساخت واحدهای مسکن روستایی، ناتوانی در تامین آورده و یا فقدان توجه متقاضیان به اینکه باید سهم آورده برای مقاوم سازی و احداث ساختمان مسکونی نیز برای استفاده از تسهیلات ارایه شود.
وی افزود:متقاضیان صرفا مبلغ تسهیلات را به منزله اتمام عملیات ساختمانی خود قلمداد می کنند و توجه نمی کنند که مبلغ تسهیلات به عنوان کمک در اجرای واحد مسکونی مقاوم به متقاضیان پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای احداث مسکن معیشت محور، نسبت به ارائه نقشه های ساختمانی مختلف با رعایت وضعیت اقتصادی در تیپ های مختلف به مردم گام برداشته است.
وی افزود:در راستای حفظ هویت روستایی در سال جاری نماهای مناسب بافت روستا نیز جهت رفاه حال روستائیان طراحی و به انها ارائه شده است.
وی بیان کرد: در سال جاری با ارئه تسهیلات 18میلیون تومانی به مردم سهم این شهرستان از ساخت واحدهای مسکونی به تعداد حدود 10هزار واحد با محاسبه تسهیلات پرداخت شده در سنوات گذشته خواهد رسید.

بیش از 8 هزار واحد روستایی در مانه وسملقان نیاز به مقاوم سازی دارند
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *