تامين زمين و مسكن 94 خانوار معلول گلستانی از سوی راه و شهرسازی

مدير مسكن و ساختمان راه و شهرسازي گلستان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه تامين مسكن خانوارهاي معلولين واجد شرايط و تحت پوشش سازمان بهزيستي در استان، اعلام كرد: زمين و واحدهاي مسكوني براي 94 خانوار مذكور در استان تامين شده و به اقدام و شروع عمليات اجرايي براي انجام ساير اقدامات از سوي دستگاهها و نهادهاي متولي نياز دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، مهندس محمود تيموري با بیان این مطلب گفت: زمين و واحد مسكوني تامين شده شامل تامين زمين براي 37 خانوار و تامين واحد مسكوني براي 57 خانوار است.

وي به تشريح اقدامات انجام شده براي تامين زمين اين اقشار پرداخت و افزود: براي 27 خانوار از 37 خانوار متعهد شده در تفاهم نامه، از اسفند ماه سال گذشته در شهرستان هاي گرگان، آق قلا، آزادشهر، كردكوي و راميان، اراضي به مساحت 26/3145 متر مربع، تهيه و طي قراردادي به انجمن خيرين مسكن ساز استان تحويل و واگذار شده است.

تيموري با اشاره به اينكه راه و شهرسازي گلستان در راستاي وظايف قانوني و نوع دوستانه خود، تكاليف محوله در اين تفاهم نامه را در شهرستان هاي ياد شده تا اين مرحله به اجرا درآورده، اظهار کرد: در شهرستان علي آبادكتول براي تامين زمين 5 خانوار از مددجويان هم پيگيري هاي لازم شده و اداره كل براي خريد اراضي مورد نياز اين مساله در جلسات متعدد كميته راهبري استان هم اعلام آمادگي كرده اما تاكنون زميني كه داراي سند مالكيت و فاقد مشكل براي مددجويان باشد، يافت نشده و كميته مذكور نيز، موردي معرفي نكرده است.

اين مقام مسئول در گلستان با بيان اينكه تهيه زمين براي اين عزيزان در شهرستان علي آباد در دست پيگيري است، اضافه كرد: در شهرستان راميان و گاليكش، واگذاري زمين با معارضاتي رو به رو بوده كه در دست پيگيري براي آزادسازي است.

به گفته وي، براي دو خانوار تحت الشعاع تفاهم نامه مذكور در شهرستان بندرگز هم، تعهد زمين به تامين واحد مسكوني تبديل شده كه يكي از آنان خريداري شده و ديگري در حال خريداري است.

تيموري اضافه كرد: اداره كل راه و شهرسازي گلستان طي مدت زماني كوتاه، پس از عقد تفاهم نامه، اقدامات لازم از جمله تامين و واگذاري زمين، و معرفي واحدهاي مسكوني از محل پروژه هاي مسكن مهر در حال تكميل را، معرفي كرده است.

وي، درباره واحدهاي در حال تكميل مسكن مهر توضيح داد: از آنجايي كه سهم آورده متقاضيان نقش مهمي در تكميل سريع تر پروژه هاي معرفي شده دارد اما تعلل بسيار زياد متقاضيان براي تكميل سهم آورده واحد مسكوني مورد نظر، اداره كل را با چالش هاي متعددي روبرو كرده به طوري كه تداوم اين عامل را، سبب ساز تاخير در تحويل پروژه ها مي داند.

اين مقام اجرايي گلستان ادامه داد: انجمن خيرين مسكن ساز استان كه دبيرخانه تفاهم نامه منعقده را بر عهده دارد، مكلف به اجراي تعهدات خود در قبال تفاهم نامه منعقده بوده اما برابر مستندات اعلام شده، تاكنون اقدام خاصي را براي ساخت واحدهاي در تعهد به انضمام ساير دستگاههاي متولي انجام نداده است.

تامين زمين و مسكن 94 خانوار معلول گلستانی از سوی راه و شهرسازی
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *