تامین مسکن مددجویان تا 5 سال آینده محقق می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از مددجویان کمیته امداد مسکن ندارند، بیان کرد: در تلاش هستیم در یک فرآیند مناسب و برنامه‌ریزی شده حداکثر ظرف 5 سال نیاز مسکن مددجویان را تأمین کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین، وحید میرزایی بافتی مدیرکل کمیته امداد استان قزوین پیش از ظهر امروز(شنبه) در جلسه این اداره کل اظهار کرد: خدمات و تلاش‌های امداد مسئولیت سایر افراد را در خدمت به محرومان و نیازمندان را سلب نمی‌کند.

وی با بیان اینکه اشتغال نخستین و مهم‌ترین دغدغه ما در رابطه با خدمت به مددجویان است، افزود: برای ارتقای معیشت و سطح زندگی نیازمندان راهکاری جز اشتغال زایی وجود ندارد چراکه در غیراین صورت نیازمند همچنان محروم و فقیر باقی می‌ماند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: این نهاد برای فراهم آوردن زمینه اشتغال مددجویان طرح‌های مختلف از جمله بسته تشویقی را برای کارفرمایان اجرا می‌کند که براساس این طرح؛ کارفرمایان در سال نخست از پرداخت 100 درصد و برای سال دوم از پرداخت نیمی از هزینه بیمه مددجویانی که بکارگرفته‌اند، معاف بوده و این هزینه توسط امداد پرداخت می‌شود.

وی عنوان کرد: همچنین کارفرمایان در صورت نیاز به کارگر ماهر آموزش دیده، می‌توانند نیاز خود را به امداد اعلام کنند تا ما مددجویان مستعد را معرفی و یا نسبت به آموزش مددجویان در رشته‌های مورد نیاز آنها اقدام کنیم که این آموزش‌ها تحت نظر آموزش فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود.

میرزایی بافتی بیان کرد: هم اکنون کمیته امداد به سمت تغییر در فعالیت‌ها و اجرای برنامه‌ها متناسب با شرایط جامعه و مردم حرکت می‌کند، تغییرات در روند فعالیت‌ها و به روز رسانی روش‌های مشارکتی سبب پیشرفت در کار می‌شود و این تغییر باید براساس ذائقه و سلیقه مردم شکل بگیرد تا بیشترین تاثیر را داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی پرداخت صدقات به صورت پیامکی اشاره کرد و افزود: الکترونیکی شدن پرداخت صدقات و راه‌اندازی سامانه صدقات تلفنی و استفاده از روش‌های جدید از جمله فعالیت‌هایی به شمار می‌آید که در این زمینه انجام شده و به کاهش هزینه‌های اجرایی و البته افزایش درآمدها منجر شده است که تاکنون بسیاری از مردم از طریق پیامک صدقات خود را پرداخت می کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در ادامه با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از مددجویان کمیته امداد مسکن ندارند، بیان کرد: در تلاش هستیم در یک فرآیند مناسب و برنامه‌ریزی شده حداکثر ظرف ۵ سال نیاز مسکن مددجویان را تأمین کنیم؛ که تحقق این امر مستلزم همکاری و مشارکت خیران، نیکوکاران و اقشار مختلف مردم است البته کمیته امداد استان در تفاهم نامه‌ای با استانداری در این خصوص برنامه‌هایی را در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: همه کارها باید با مشارکت مردم محقق شود، البته مشارکت مردم در کارهای خیر و برنامه‌های این نهاد نشان از اعتماد عمومی به این نهاد دارد ولی باید سطح کمی و کیفی مشارکت ها بازهم ارتقاء یابد.

کاهش جامعه مددجویی هدف ما نیست

میرزایی بافتی عنوان کرد: کار امدادگری و کمک به نیازمندان فعالیتی بزرگ و ارزشمندی محسوب می‌شود البته نباید چنین تصور شود که امداد و کمک به نیازمندان وظیفه کمیته امداد است و با این کمک رسانی مسئولیت اجتماعی و دینی از سایر افراد سلب می‌شود.

وی توضیح داد: ارائه خدمات مسکن، جهیزیه، درمان، تحصیل، اشتغال و سایر خدمات این نهاد در نهایت منجر به گره‌گشایی کار نیازمندان می‌شود و تمامی خدمات کمیته امداد برای نیازمندان حیاتی و مهم هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: کاهش جامعه مددجویی هدف ما نیست بلکه ما درصدد آن هستیم تا مددجویان کمیته امداد پالایش شوند و با خودکفا شدن مددجویان، به حمایت این نهاد نیازی نداشته باشند و از چرخه حمایتی خارج شوند تا افراد مستحق تری زیر چتر حمایتی این نهاد قرار گیرند.

وی تأکید کرد: کمیته امداد باید محلی موقت برای رفع مشکلات نیازمندان و مددجویان باشد، امداد مرکز اقامتی و نگهداری افراد نیازمند نیست بلکه فرصت و زمینه‌ای برای حمایت‌های مقطعی و کوتاه مدت است تا افراد بعد از بازتوانی و توانمندسازی در جامعه نقش خود را به عنوان افراد پرتلاش و موثر در جریان اقتصاد و تولید کشور ایفاء کنند.

میرزایی بافتی یادآورشد: امیدواریم تا با حضور و مشارکت همه آحاد جامعه بتوانیم بستر رفع محرومیت و فقر را در جامعه فراهم کنیم.

تامین مسکن مددجویان تا 5 سال آینده محقق می‌شود
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *