ترافیک مسکن مهر با احداث کمربندی غربی رشت برطرف می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان احداث رینگ 90 متری از میدان گیل تا جاده فومن را به عهده شهرداری رشت دانست و گفت: ترافیک مسکن مهر با احداث کمربندی غربی رشت برطرف می‌شود.
مهندس شعبان‌علی خاوری با اشاره به آماده‌سازی زیرساخت مسکن مهر در نقاط مختلف گیلان اظهار کرد: شرکت توزیع برق در مسکن مهر این شهر آماده‌سازی زیرساخت‌ها را آغاز کرده و شرکت آب و فاضلاب شهری در ایجاد زیرساخت مسکن مهر لنگرود فعال است.
وی تکمیل زیرساخت‌ها در مسکن مهر را نیازمند منابع عنوان کرد و افزود: سال گذشته اعتباراتی برای تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر به تصویب رسید اما اختصاص پیدا نکرده است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه دولت 800 میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه برای ایجاد زیرساخت‌های مسکن مهر در سال 95 تصویب کرده است، تصریح کرد: 100 میلیارد تومان از منابع داخلی وزارت نیرو برای نیازهای مسکن مهر در کشور پرداخت می‌شود.
خاوری از صدور ابلاغیه اعتبارات مذکور در ماه گذشته خبر داد و بیان کرد: امسال تمام دستگاه‌های زیرساخت در کشور ساماندهی شده و دارای برنامه‌ریزی و جذب اعتبارات هستند.
وی در ادامه به وضعیت مسکن مهر رشت در بعد فرهنگی اشاره کرد و گفت: سه مسجد در مسکن مهر رشت از منابع وزارت راه و شهرسازی احداث شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ساخت دو مدرسه در مسکن مهر رشت، اظهار کرد: ساخت مدرسه سوم به زودی آغاز می‌شود.
خاوری به فعالیت دو پمپ بنزین و پمپ گاز در سایت مسکن مهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: تعداد پنج واحد نانوایی در مناطق مختلف مسکن مهر رشت فعال هستند.
وی با بیان اینکه یک درمانگاه درمان بستری در مسکن مهر رشت در حال ارائه خدمات است، خاطرنشان کرد: مجموعه ورزشی و استخر در مسکن مهر رشت احداث شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، مسکن مهر رشت را مواجه با کمبود مدرسه خواند و بیان کرد: آمادگی واگذاری زمین به آموزش و پرورش برای احداث مدرسه در مسکن مهر رشت را داریم.
خاوری با اشاره به واگذاری زمین به بخش خصوصی برای احداث مدارس غیر انتفاعی در مسکن مهر رشت، تصریح کرد: وضعیت مذکور در مسکن مهر شهرهای دیگر گیلان وجود دارد.
وی به ساخت مدرسه در مسکن مهر شهر لنگرود اشاره کرد و افزود: مدرسه در جنب مسکن مهر بندر انزلی احداث شده و در شبکه روبنایی در حال فعالیت هستیم.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه احداث فضای بازرگانی در نقاط مختلف مسکن مهر رشت پیش‌بینی شده است، گفت: یک پاساژ توسط بخش خصوصی در مسکن مهر رشت در حال راه‌اندازی است.
خاوری با تأکید بر احداث رینگ 90 متری از میدان گیل تا جاده فومن، خاطرنشان کرد: رینگ مذکور از میدان گیل آغاز شده و از مجاورت مسکن مهر به جاده لاکان، جیرده و به جاده فومن متصل می‌شود و این امر می‌تواند مشکل ترافیکی فلکه گاز را برطرف کند.
وی احداث رینگ 90 متری کمربندی غربی شهر رشت را به عهده شهرداری این شهر دانست و یادآور شد: کمربندی شرق شهر رشت را در قالب پروژه سراوان ـ سیاهکل اجرایی می‌شود.

ترافیک مسکن مهر با احداث کمربندی غربی رشت برطرف می‌شود
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *