خانواده های دارای 2 معلول صاحبخانه می شوند

سرویس اجتماعی – رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تا پایان سال 97 حدود 11 هزار واحد مسکونی را به خانواده‌های دارای دو معلول یا بیشتر اعطاء خواهیم کرد.

به گزارش گروه اجتماعی ، انوشیروان محسنی بندپی به میزان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، طرح اعطای 11 هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول یا بیشتر در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: بر این اساس اعلام شد، خانواده‌هایی که تاکنون از نهادهای حمایتی کمکی برای دریافت مسکن دریافت نکرده و با دو معلول یا تعداد بیشتری معلول زندگی می‌کنند و مسکن ندارند، می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

محسنی بندپی در خصوص زمان در نظر گرفته شده برای اتمام ساخت مسکن ویژه معلولان تصریح کرد: قرار است این طرح تا پایان سال 97 به طور کامل اجرایی و واحدهای مسکونی به خانواده معلولان تحویل داده شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خواستار همکاری هر چه بیشتر خیرین مسکن ساز در حوزه ساخت مسکن ویژه معلولان شد و اذعان کرد: طرح ساخت مسکن ویژه معلولان با کمک خیرین، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان آغاز شده و درخواست ما این است که خیرین تا پایان این طرح در کنار سازمان بهزیستی کشور باشند.

وی با ارائه آماری از میزان اشتغال ایجاد شده برای قشر معلولان طی 9 ماهه نخست سال جاری خاطرنشان کرد: در 9 ماهه نخست سال 95، بیش از 14 هزار و 500 فرصت شغلی را برای معلولان کشور فراهم کرده‌ایم و امیدوار هستیم این آمار طی ماه‌های باقی مانده از سال 95 افزایش یابد.

خانواده های دارای 2 معلول صاحبخانه می شوند
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *