شهرک سلامت مجوز ساخت دارد/۵۲۰۰ میلیارد ریال جذب‌سرمایه طی شش ماه

شهرک سلامت مجوز ساخت دارد/۵۲۰۰ میلیارد ریال جذب‌سرمایه طی شش ماه

اصفهان –معاون امور سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سند زمین شهرک سلامت به نام شهرداری است،گفت: بر این اساس همه مقررات ملی ساختمان در این پروژه رعایت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مرتضی حسام‌نژاد ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران که پیرامون ارائه گزارشی از فعالیت‌های یکساله شهرداری در این زمینه برگزار شد، با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست سال جاری پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال قرارداد سرمایه‌گذاری در شهر اصفهان منعقد شده است، اظهار داشت: این در حالی است که متوسط تعداد قراردادهای مشارکت بخش خصوصی طی ۱۰ سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان بوده است.

۶۳ پروژه مشارکتی در اصفهان در دست اجراست

وی با بیان اینکه همچنین قراردادهایی به ارزش ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال نیز که از سال گذشته پیگیری شده است در سال جاری به انجام رسید، ابراز داشت: در حال حاضر ۱۷ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال قرارداد در قالب ۶۳ پروژه نیز در دست اقدام است.

معاون امور سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان افزود: همچنین پیش‌بینی می‌شود که در شش ماهه دوم سال جاری نیز بیش ۱۰ تا ۱۴ قرارداد جدید در شهرداری با بخش خصوصی منعقد شود.

وی در ادامه به افزایش تعامل بیشتر معاونت سرمایه‌گذاری و امور مشارکت‌ها با معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: با این همکاری و تعامل قرار است پروژه‌هایی در حوزه فرهنگی، تفریحی و ورزشی در دستور کار قرار گیرد.

حسام نژاد در ادامه پروژه‌هایی همچون آکواریوم، پمپ بنزین‌های کوچک مقیاس را از جمله پروژه‌های مشارکتی موفق دانست و بیان داشت: در حال حاضر نیز پروژه‌هایی همچون شهرک سلامت، پارکینگ کمر زرین، پارکینگ فرشادی و تعداد زیادی دیگر از پروژه‌های شهرداری با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه فکر خلاق و ایده‌های نویی که از سوی سرمایه‌گذاران عنوان می‌شود از پول آنها با ارزش‌تر است، اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که شهرداری درآمدهای پایدار ندارد و این پروژه‌های مشارکتی می‌تواند تاثیر بسزایی در ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری داشته باشد.

۶۵ تا۷۰ پروژه‌های شهرداری با حضور سرمایه‌گذار اجرایی می‌شود

معاون امور مشارکت‌های مردمی و سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود ۶۵ تا ۷۰ درصد کل پروژه‌های عمرانی شهرداری با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شود، تصریح کرد: از این رو برنامه‌ریزی برای کم کردن مسیر بروکراسی اداری برای سرمایه‌گذاران برنامه‌ریزی‌هایی را داشته‌ایم.

وی اولویت شهرداری در انتخاب سرمایه‌گذاران را میزان سرعت عمل عنوان کرد و افزود: همچنین ما بر این باوریم که پروژه‌هایی که با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود باید دارای کیفیت بهتری نسبت به دیگر پروژه‌هایی باشد که توسط مناطق به بهره برداری می‌رسد.

حسام‌نژاد با بیان اینکه کاهش دغدغه درآمدهای پایدار با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی محقق می‌شود، ابراز داشت: همچنین ابعاد اجتماعی حضور سرمایه‌گذاران نیز بسیار خوب است چرا که سرمایه‌گذار بر روی اجرای پروژه اصرار دارد و باید پروژه خود را به بهره برداری برساند و این مزیت دیگر حضور سرمایه‌گذاران است.

وی با بیان اینکه تنوع بخشی عرصه‌های سرمایه‌گذاری در دستور کار است، افزود: در گذشته بیشتر بر روی پروژه‌های تجاری و مراکز اقتصادی سرمایه‌گذاری می‌شد و این در حالی است که امروز بر روی پروژه‌های زیست محیطی، فناوری‌های نوین و .. سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.

معاون امور مشارکت‌های مردمی و سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان با بیان اینکه پیگیری مستمری را برای پیگیری مشکلات سرمایه‌گذاران در دستور کار قرار داده‌ایم، ابراز داشت: ما ۵۰ درصد از پیگیری‌ها را به صورت مستقیم انجام داده‌ایم.

تهیه پیوست‌های فرهنگی پروژه‌های مشارکتی در دست اقدام است

وی در ادامه در خصوص پیوست فرهنگی پروژه‌های مشارکتی شهرداری نیز ابراز داشت: باید توجه داشته باشیم که شهرداری برای هر یک از پروژه‌های بزرگ مشارکتی افراد متخصصی را در حوزه‌های مختلف فرهنگی، عمران و شهرسازی و مالی دارد که حضور این افراد کارها را تسهیل کرده است و در حوزه فرهنگی نیز با استقرار معاونت فرهنگی در امر مشارکت‌های مردمی این موضوع عملیاتی شده است.

حسام نژاد در خصوص سرمایه‌گذاری‌های سه جانبه شهرداری نیز گفت: در این راستا باید توجه داشته باشیم که شهرداری در نوعی مشارکت هزینه عوارض و ساخت را دریافت نمی‌کند و به عنوان سرمایه در این دست پروژه‌ها مشارکت می‌کند و با طرف‌های دیگر که مالک زمین و سرمایه‌گذار نیز هستند در این زمینه همکاری خواهد داشت.

وی در خصوص آخرین وضعیت صدور پروانه ساخت شهرک سلامت نیز ابراز داشت: شهرک سلامت در قالب ضوابط شهرداری موافقت اصولی را دریافت و میزان و نوع ساخت و ساز نیز در این شهرک مشخص شده است.

معاون امور مشارکت‌های مردمی و سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سند زمین شهرک سلامت به نام شهرداری است، اضافه کرد: بر این اساس همه مقررات ملی ساختمان در پروژه شهرک سلامت رعایت شده است و مجوز ساخت را دریافت کرده است.

وی افزود: نظارت مستمر شهرداری منطقه نیز بر روی شهرک سلامت به صورت مستمر وجود دارد و شهردار اصفهان نیز به صورت ماهانه جلسات پیگیری و کنترل و پیشرفت این پروژه را برگزار می‌کند.

حسام‌نژاد در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص میزان سرمایه‌گذاری‌های خارجی و ارزیابی در خصوص انعقاد این قراردادها ابراز داشت: الان برای قضاوت در این زمینه زود است اما باید بگوییم که باب مذاکره باز شده و شرایط نسبت به گذشته بسیار خوب است.

وی در خصوص استفاده از سرمایه‌گذاران در بخش حمل و نقل عمومی نیز گفت: در این زمینه در خصوص تراموا قراردادهایی را منعقد کردیم و برای اتوبوس تندروی ۱۸ متری نیز قرار داد داشتیم که هنوز اجرایی نشده است.

بالاترین بودجه شهرداری در بخش حمل و نقل هزینه می‌شود

معاون امور مشارکت‌های مردمی و سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر بالاترین بودجه شهرداری اصفهان در بخش حمل و نقل هزینه می‌شود، تصریح کرد: هنوز برای ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این زمینه ورود جدی نداشته‌ایم و این ضعف ماست.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص چرایی عدم بهره برداری از پروژه میدان امام علی (ع) و چرایی تاریک بودن این میدان در شب ابراز داشت: در این زمینه باید بگویم که تاکنون اجرای این پروژه مشارکتی نبوده است و مشکلات موجود را می‌توان به دلیل حلقه مفقوده‌ای به نام سرمایه‌گذار دانست.

حسام نژاد با بیان اینکه در حال حاضر اجرای پروژه‌های شهرداری در مناطقی همچون هفت، هشت، ۱۰، ۱۴ و ۱۵ به خوبی در حال انجام است، افزود: در مناطق دو، ۹ و ۱۱ نیز این پروژه ها در دستور کار قرار گرفته ضمن اینکه در حال تعریف پروژه‌هایی برای دیگر مناطق هستیم.

شهرک سلامت مجوز ساخت دارد/۵۲۰۰ میلیارد ریال جذب‌سرمایه طی شش ماه
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *