ضرورت توجه ناظرین به مسائل ایمنی در ساخت و ساز

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد خوشنام پیش از ظهر امروز در کمیته راهبردی ایمنی استان، به مبحث ایمنی اشاره کرد و اظهار داشت: در رتبه‌بندی سازمان مدیریت برای رتبه‌های ابنیه و سایر رتبه‌ها مبحث ایمنی پررنگ نیست و دیده نشده است.

وی تصریح کرد: همچنین دستگاه‌های اجرایی که در سطح استان مناقصه برگزار می‌کنند در ارزیابی‌هایی که به عمل می‌آورند امتیازی را برای صلاحیت ایمنی در نظر نمی‌گیرند.

رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت‌های ساختمانی، تأسیساتی و راهسازی خراسان جنوبی تأکید کرد: در این زمینه معاونت عمرانی استانداری خراسان جنوبی می‌تواند به دستگاه‌های اجرایی استان تکلیف کند که در بحث ارزیابی این قضیه را پررنگ کنند.

خوشنام با اشاره به اینکه در ساخت و سازهای شهری برای ساختمان‌های بیش از 3 هزار متر و 18 متر ارتفاع باید مسائل ایمنی به کار گرفته شود، بیان داشت: ناظرین نیز مکلف هستند بحث‌های ایمنی را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه در چرخه ساخت و ساز شهری مشکلی به لحاظ نظارت وجود ندارد، اضافه کرد: با توجه به اینکه دوران رکود صنعت و ساختمان است این ضرورت احساس می‌شود که در کلیه ساخت و سازهای شهری و پروژه‌های عمرانی کسانی که دارای پرونده مهارت هستند کار کنند.

 

ضرورت توجه ناظرین به مسائل ایمنی در ساخت و ساز
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *