لزوم توجه به مناسب سازی معابر برای سالمندان و معلولان

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: امروزه در بحث ساخت و سازها خیلی به بحث مشکلات معلولان و سالمندان توجه نمی شود و امیدواریم در مکان های جدیدی که ساخت و ساز انجام می شود، مناسب سازی ویژه معلولان و سالمندان انجام شود.

به گزارش افکارنیوز ،
علی صابری عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به موضوع مناسب سازی معابر برای معلولان و سالمندان اظهار داشت: باید به موضوع مناسب سازی بر اساس استانداردها رسیدگی شود.
وی با بیان اینکه دو مشکل در خصوص عدم ساماندهی معابر و مکان های ویژه معلولان وجود دارد، افزود: یک مورد به وضع طبیعی شهر مانند قرارگیری در شیب و دیگری فرهنگی که در خصوص ساخت و سازها اعم از خصوصی و عمومی وجود دارد مربوط می شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امروزه در بحث ساخت و سازها خیلی به بحث مشکلات معلولان و سالمندان توجه نمی شود.
صابری با بیان اینکه هم اکنون شهر شکل گرفته و همین موضوع کار را مشکل می کند، تصریح کرد: چراکه مناسب سازی کیفی است و نه کمی، به همین دلیل امیدواریم در مکان های جدیدی که ساخت و ساز انجام می شود، مناسب سازی ویژه معلولان و سالمندان انجام شود.
وی با بیان اینکه امروزه در خیابان های شیب دار، مناسب سازی انجام نشده است، تصریح کرد: این در حالی است که در برخی از خیابان های فرعی مناسب سازی انجام شده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ضوابط و دخالت ستاد مناسب سازی فضا و معابر شهری می تواند خارج از هر سلیقه ای بر اساس استاندارد در طرح های مناسب سازی اجرایی شود.

لزوم توجه به مناسب سازی معابر برای سالمندان و معلولان
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *