مقاوم سازی بناها برای کاهش خسارت ضروری است

یزدانلاین- محمد محمودی همزمان با شروع هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی در شورای اداری شهرستان خاتم افزود: این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در این گسل ازنظر وقوع زلزله در موقعیت حساس و خطرناکی قرار دارد.
وی بر مقاوم سازی و رعایت مقررات ساختمان و آئین نامه 2800 به خصوص برای اماکن عمومی و دولتی تاکید کرد و گفت: لازم است دستگاه های نظارتی و اجرایی شهرستان اهمیت ویژه ای به این موضوع بدهند.
محمودی در این نشست بر اهمیت آموزش های همگانی و اطلاع رسانی لازم جهت ارتقای فرهنگ و مقاوم سازی و توانایی در مقابل زلزله و سایر حوادث و همچنین برگزاری مانورهای عملیاتی و یا دورمیزی دستگاه های خدماتی و امدادی- بهداشتی به منظور آمادگی و رفع نقاط ضعف در زمانهای مقابله با حوادث تاکید کرد.
در ادامه رییس دادگستری شهرستان در خصوص مزایا و ضرورت ثبت نام ابلاغ الکترونیکی توضیحاتی ارائه و اعلام آمادگی کرد که در صورت مراجعه کارمندان دولت و خانواده هایشان در اسرع وقت از آنها ثبت نام بعمل آید.
محمد مهدی مدرس زاده در ادامه از روسای ادارات خواست تا امر ابلاغ و همچنین انجام دستورات و اوامر مقامات قضایی را جدی بگیرند تا هم از اطاله دادرسی جلوگیری شود و هم مشکلی برای کارمندان دولت بروز ننماید.
وی خاطرنشان کرد: ثبت نام ابلاغ الکترونیکی برای انجام ابلاغات قضایی بصورت الکترونیک و در راستای حذف ابلاغ کاغذی و به صورت رایگان انجام می شود.
مدرس زاده اظهار کرد: کارمندان می توانند ضمن مراجعه به دادگستری ضمن همراه داشتن کارت ملی و کد پستی این ثبت نام را انجام دهند و از خدمات آن بهرمند شوند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *