مقاوم سازی بناها برای کاهش خسارت ضروری است

يزدانلاين- محمد محمودي همزمان با شروع هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي در شوراي اداري شهرستان خاتم افزود: اين شهرستان به دليل قرار گرفتن در اين گسل ازنظر وقوع زلزله در موقعيت حساس و خطرناکي قرار دارد.
وي بر مقاوم سازي و رعايت مقررات ساختمان و آئين نامه 2800 به خصوص براي اماکن عمومي و دولتي تاکيد کرد و گفت: لازم است دستگاه هاي نظارتي و اجرايي شهرستان اهميت ويژه اي به اين موضوع بدهند.
محمودي در اين نشست بر اهميت آموزش هاي همگاني و اطلاع رساني لازم جهت ارتقاي فرهنگ و مقاوم سازي و توانايي در مقابل زلزله و ساير حوادث و همچنين برگزاري مانورهاي عملياتي و يا دورميزي دستگاه هاي خدماتي و امدادي- بهداشتي به منظور آمادگي و رفع نقاط ضعف در زمانهاي مقابله با حوادث تاکيد کرد.
در ادامه رييس دادگستري شهرستان در خصوص مزايا و ضرورت ثبت نام ابلاغ الکترونيکي توضيحاتي ارائه و اعلام آمادگي کرد که در صورت مراجعه کارمندان دولت و خانواده هايشان در اسرع وقت از آنها ثبت نام بعمل آيد.
محمد مهدي مدرس زاده در ادامه از روساي ادارات خواست تا امر ابلاغ و همچنين انجام دستورات و اوامر مقامات قضايي را جدي بگيرند تا هم از اطاله دادرسي جلوگيري شود و هم مشکلي براي کارمندان دولت بروز ننمايد.
وي خاطرنشان کرد: ثبت نام ابلاغ الکترونيکي براي انجام ابلاغات قضايي بصورت الکترونيک و در راستاي حذف ابلاغ کاغذي و به صورت رايگان انجام مي شود.
مدرس زاده اظهار کرد: کارمندان مي توانند ضمن مراجعه به دادگستري ضمن همراه داشتن کارت ملي و کد پستي اين ثبت نام را انجام دهند و از خدمات آن بهرمند شوند.

مقاوم سازی بناها برای کاهش خسارت ضروری است
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *