پل ولی‌عصر کرمان بهمن‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد

پل ولی‌عصر کرمان بهمن‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد
کرمان – معاون فنی‌عمرانی شهردار کرمان از بهره برداری از پل ولی عصر کرمان تا بهمن ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا فرقانی یکشنبه شب در نشست شورای اسلامی شهر کرمان به ارائه گزارشی از وضعیت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر پرداخت و گفت: در تقاطع ولی‌عصر، فونداسیون‌ها و پایه‌ها تکمیل شده و سگمنتال‌ها نیز در محل کارخانه در حال ساخت است.

فرقانی ادامه داد: دیوارهای شیب‌راه‌ها نیز بتن‌ریزی شده و همزمان با سگمنتال‌ها نصب می‌شوند.

وی با بیان اینکه برای تقاطع ولی‌عصر باید ۱۴۰ سگمنتال تولید شود، گفت: نصب سگمنتال‌ها از ۲۰ روز آینده شروع می‌شود و پل ولی‌عصر حداکثر تا بهمن‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون فنی‌عمرانی شهردار کرمان از تملک املاک مسیری خیابان استقلال در پروژه‌ آزادی توسط شهرداری منطقه سه خبر داد و گفت: آسفالت قشر اول کندروی خیابان استقلال نیز اجرا شده و پس از اینکه ترافیک کندرو آغاز شد، این مسیر روکش آسفالت می‌شود.

فرقانی افزود: دال سقف بلوار جمهوری‌اسلامی و استقلال هم اجرا شده و فقط حدفاصل بین بلوار جمهوری‌اسلامی و خیابان استقلال در میدان آزادی باقی مانده که با بازگشایی خیابان استقلال، این محدوده از میدان آزادی مسدود و بقیه‌ دال سقف اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: خاک‌برداری انتهای خیابان استقلال هم در حال انجام است.

در ادامه‌ این نشست، رؤسای کمیسیون‌های شورا به ارائه‌ گزارش کمیسیون‌های مربوط پرداختند.  زهرا لری رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرمان به حضور معاون برنامه‌ریزی شهردار کرمان در نشست این کمیسیون اشاره کرد و گفت: در این نشست مسائل مربوط به پل‌های عابر پیاده مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این نشست با پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان مبنی بر ساخت پل عابر پیاده روبروی مرکز ایثارگرانِ این نهاد با سازه‌ مدنظر شهرداری موافقت شد.

لری ادامه داد: مقرر شد برای ساخت پل روبروی شهرک صنعتی، به‌دلیل تصادف‌هایی که اتفاق افتاده، از سازه‌ پل آزادی استفاده شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا به تصادف‌های روبروی سازمان بهزیستی هم اشاره کرد و گفت: اگر سرمایه‌گذار حاضر به ساخت و نصب این پل نیست، سازمان بهزیستی حاضر است ساخت این پل را بر عهده بگیرد.

لری بر جابه‌جایی مرکز «سامان» (مرکز نگه‌داری معتادان پرخطر) توسط بهزیستی نیز تأکید کرد و افزود: از دیگر مواردی که با حضور معاون فنی‌عمرانی شهردار بررسی شد، آسفالت خیابان‌ها بود که براساس گزارشی که ارائه شد، از ابتدای سال تاکنون، ۴۷۸ هزار مترمربع از معابر شهر آسفالت و حدود ۳۰۰ هزار مترمربع هم لکه‌گیری شده که کار ارزشمندی است.

رؤیا دیوان‌بیگی رئیس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی شورای شهر کرمان هم از راه‌اندازی فرهنگ‌سرای شهدای رسانه خبر داد و با بیان اینکه ۱۰ شهید رسانه و تبلیغات تقدیم نظام جمهوری‌اسلامی شده، اظهار امیدواری کرد که فرهنگ‌سرای رسانه بتواند مرکز خوبی برای رسانه‌ها باشد.

وی همچنین از نام‌گذاری تقاطعِ در حال ساخت بلوار امیرکبیر و جمهوری‌اسلامی به نام «سربازان گمنام» خبر داد.

ماه‌بانو معصوم‌زاده، رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان نیز گفت: برای افزایش شاخص‌های ریشه‌ای و زیرشاخص‌های ارزیابی شهر سالم از منظر بهداشتی، به‌منظور تبادل‌نظر و آگاهی از چگونگی شیوه‌ ترویج و ارتقای بهره‌مندی عمل حقوقی شهروندی، جلسه‌ای با ارگان‌های دانشگاه علوم پزشکی، بهداشت شهرستان و استان، بهزیستی و شهرداری برگزار شد.

وی افزود: در این نشست چگونگی ارتقای سطح سواد سلامت مردم بدون بار مالی برای شهرداری و با بهره‌گیری از ارگان‌های مربوط و تشکل‌های مردم‌نهاد بررسی شد.

صدیقه زاهدی، رئیس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان نیز با اشاره به راه‌اندازی ۱۵ ایستگاه ورزش صبحگاهی در پارک‌ها گفت: درخواست کردیم راه‌اندازی ایستگاه ورزش صبحگاهی در پارک جنگلی هم در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: همچنین مقرر شد در ۲۵ پارک، ورزش صبحگاهی برگزار شود.

کمال جوانمرد، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز به حرکت‌های اجتماعی در راستای احقاق حقوق شهروندان با تشکیل پویش‌ها و کمپین‌ها اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی این کمپین‌ها، نشان از روحیه‌ مطالبه‌گری شهروندان کرمانی دارد.

وی به راه‌اندازی کمپین در رابطه با گرانی بلیط هواپیمایی ماهان اشاره کرد و در عین حال با بیان اینکه هواپیمایی ماهان، برای کرمانی‌ها یک افتخار و برای کشور، آبرو و اعتبار است و رشد خوبی هم داشته، گفت: فارغ از هرگونه تسویه‌حساب سیاسی، مسئولان هواپیمایی ماهان در رابطه با اختلاف قیمت خطوط هواپیمایی ماهان، باید پاسخ‌های درست به مردم بدهند.

جوانمرد افزود: مسئول، یعنی پاسخ‌گو و مسئولان باید با سعه صدر بیشتر به مردم پاسخ دهند.

وی همچنین با بیان اینکه شورای شهر، از مطالبه‌گری به حقِ مردم در راستای عدالت اجتماعی حمایت می‌کند، گفت: بازدید از صنوف موادغذایی، رستوران‌ها و ساندویچی‌ها در راستای ارتقای بهداشت و سلامت مردم، حرکت ارزشمندی است، اما اما طبق قانون باید ۲۰ روز پیش از پلمپ، اخطار داده شود.

جوانمرد افزود: طی دو روز گذشته از سوی این صنوف مراجعاتی داشتیم که می‌گفتند مغازه‌هایشان بدون اخطار پلمپ شده؛ ضمن اینکه پلمپ این مغازه‌ها به‌دلیل مسائل بهداشت نیست؛ بلکه به‌دلیل نداشتن جواز کسب است که باید توسط اتحادیه‌ها و اتاق اصناف پی‌گیری شود.

یوسف جعفری، عضو دیگر شورا و رئیس اتاق اصناف کرمان نیز با بیان اینکه بررسی جواز کسب مغازه‌ها، در حیطه‌ کاری اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف است، گفت: طبق قانون نظام صنفی، باید به مغازه‌دارهایی که جواز کسب ندارند، اخطار داده و بین ۱۰ تا ۲۰ روز مهلت بدهند و اگر نتوانند جواز کسب دریافت کنند، مغازه‌ مربوط توسط اماکن پلمپ می‌شود.

وی افزود: اما پلمپ این صنوف از طریق اصناف نبوده و قطعأ به‌دلیل پروانه‌ کسب نیست؛ بنابراین، در حال بررسی هستیم تا ببینیم پلمپ این واحدهای صنفی، به‌دلیل جواز کسب بوده، یا مسایل بهداشتی.

حجت‌الاسلام محمد ربانی‌زاده سخنگوی شورای شهر کرمان نیز در این نشست تصریح کرد: پرسش‌هایی که همکارانم در شورا مطرح می‌کنند، در واقع پرسش از عملکرد خودمان است.

وی همچنین شهادت شهید خزایی، خبرنگار مجاهد و ازخودگذشته که دارای سه فرزند است را به اصحاب رسانه و کارکنان صداوسیما تسلیت گفت.

حجت‌الاسلام ربانی‌زاده به همایش پیاده‌روی اربعین نیز اشاره کرد و گفت: همایش پیاده‌روی اربعین، دارای پیام‌های زیاد و ویژگی‌های متعددی است که از آن جمله عشق و ارادت شیعیان نسبت به امام حسین (ع) است.

وی افزود: این همایش همچنین نشان‌دهنده‌ قدرت امام حسین (ع) و شیعه است که توانسته اینگونه میلیون‌ها انسان را دور شمع وجود خود جمع کند.

وی با بیان اینکه امسال این همایش، با انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا هم‌زمان شده است، گفت: رئیس‌جمهور جدید آمریکا اگر می‌خواهد ما را بشناسد، همایش اربعین را زیر نظر بگیرد تا قدرت و نفوذ ما را ببیند.

حجت‌الاسلام ربانی‌زاده همچنین گفت: با عنایت به اینکه تعداد زیادی زائر پاکستانی و افغانستانی از مسیر استان کرمان عبور می‌کنند، متأسفانه هیچ‌گونه اقدامی حداقل در حد یک استراحت‌گاه، در این مسیر راه‌اندازی نشده است.

وی افزود: جای تأسف است در شرایطی که می‌بینیم مردم کشورِ جنگ‌زده‌ عراق چگونه از زائران پذیرایی می‌کنند، اما در استان کرمان برای پذیرایی از زائران پاکستانی و افغانی، هیچ تدبیری اندیشیده نشده است.

حجت‌الاسلام ربانی‌زاده ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از ۴۰ هزار نفر زائر پاکستانی از استان ما عبور می‌کند، مدیریت استان، فرماندار، بسیج و دیگر دستگاه‌های مربوط باید در این زمینه ورود کنند و استرحت‌گاه‌هایی را در نظر بگیرند تا از این زائران پذیرایی شود.

پل ولی‌عصر کرمان بهمن‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
نوشته شده در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *