تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب

تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب

در طی سال­‌ها، مصالح گوناگونی برای ساخت مخازن آب و فاضلاب استفاده شده‌­اند. مخازن آّب و فاضلاب ساخته شده از بتن غیرمسلح، پلی ­اتیلن و یا فولاد دارای مزیت­‌های مخازن فایبرگلاس (GRP) نمی‌­باشند. مخازن فایبرگلاس (GRP) دارای ساختاری قوی، مقاوم در برابر خوردگی، نفوذناپذیر در برابر آب، سبک و قابلیت نصب آسان هستند. علی­‌رغم برتری­‌های زیادی که مخازن فایبرگلاس (GRP) نسبت به مخازن فولادی دارند، بازهم تحت شرایط خاصی همچون حرارت و یا پرتو فرابنفش دچار آسیب­ می­‌شوند. بنابراین تامین کارایی آن­ها در برابر آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب از طریق روش­های مختلف تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب بسیار حیاتی است. به­ منظور اینکه علاوه بر حفظ و بهبود عمل­کرد مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب، روش انتخابی تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب، اقتصادی نیز باشد، نیاز است تا بهترین روش توسط متخصصین تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب انتخاب گردد.

از جمله کاربردهای مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جمع‌­آوری و ذخیره آب باران
 • تامین آب موردنیاز ایستگاه­‌های آتش نشانی
 • تامین آب موردنیاز تاسیسات
 • ذخیره و نگه­داری آب آشامیدنی مناطق مسکونی
 • تولید یا فرآوری مایعات
 • فاضلاب خانگی
 • تصفیه و جمع­‌آوری فاضلاب صنعتی و کشاورزی

مخزن فایبرگلاس آب

مخزن فایبرگلاس زیرزمینی آب

مخزن فایبرگلاس زیرزمینی آب

مخزن فاضلاب فایبرگلاس

مخزن فاضلاب فایبرگلاس

آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب می‌­تواند به دلایل زیر رخ بدهد:

 • ضعف در طراحی
 • ضعف در ساخت مخزن
 • ضعف در ساخت مصالح
 • ترک­ خوردگی
 • خرابی در اثر نور خورشید
 • خرابی در اثر حرارت

متخصصین تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب شرکت افزیر با تلفیق دانش و تجربه فراوان در زمینه تعمیر و جلوگیری از انواع آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب، برای کلیه انواع آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب ذکرشده، راهکار و محصول متناسب با نیاز شما را ارائه می‌­کنند. برای کسب جزییات بیشتر در زمینه تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب با متخصصین و مشاوران ما در تماس باشید.

تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس (GRP) آب و فاضلاب به کمک مصالح کامپوزیت­ پلیمری FRP شرکت افزیر

اهمیت انتخاب روش درست، دقیق و متناسب تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب در رعایت نکات فنی-مهندسی، مدیریت بهینه ریسک و مدیریت هزینه و کاهش بار مالی پروژه است. به عبارت بهتر، یک متخصص تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب باید بتواند راه­کارها و محصولاتی را جهت تعمیر و جلوگیری از انواع آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب ارائه و پیشنهاد کند که در عین کارایی و کارآمدی، جنبه­‌های اقتصادی طرح را نیز لحاظ کرده‌­باشد.

مالکین و مجریان مخازن، چند گزینه برای تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب در انواع آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب دارند. تعمیر و تقویت جزئی یا کلی یک مخزن، زمان زیاد عدم سرویس­‌دهی، تجهیزات گران و نیروی انسانی زیاد را تحمیل می­‌کند. به کمک روش نوین و تطبیق­‌پذیر لایه‌های مصالح کامپوزیت­ پلیمری FRP شرکت افزیرمی‌­توان در کسری از زمان و هزینه اجرای روش­‌های قدیمی و سنتی تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب، تعویض کف مخزن، تعمیر نقاط نشتی و یا نوسازی کل مخزن در معرض انواع آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب را به انجام رساند.

واحد تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب شرکت افزیر آماده ارائه جزییات بیشتر و ارائه راهکار متناسب با نیاز شما می­باشد.

روش نوین تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری FRP  سوپرلمینت شرکت افزیر

بسیاری از سازه‌­ها همانند مخازن آب، نفت یا گاز به صورت استوانه هستند. فشارهای هیدرواستاتیک ناشی ازسیالات، تنش های حلقوی را ایجاد می­‌کند که به دیواره جانبی این­‌گونه سازه ها وارد می­‌شود. مقدار این تنش ها در پایه مخزن حداکثر است که با افزایش ارتفاع، کاهش می­‌یابد. خوردگی سبب کاهش ضخامت دیواره فایبرگلاس (GRP) مخزن می­‌شود. این امر سبب افزایش تنش های محیطی می­‌شود و باید هرچه سریع‌تر اقدامات مربوط به تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب انجام شود.

 

اجرای سوپر لمینت مخزن فایبرگلاس آب و فاضلاب

اجرای سوپر لمینت مخزن فایبرگلاس آب و فاضلاب

به طور کلی هدف از تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس (GRP) آب و فاضلاب به کمک مصالح کامپوزیت­ پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر را می­‌توان موارد زیر برشمرد:

 • افزایش مقاومت مخزن
 • افزایش مقاومت برشی
 • کنترل ترک
 • آب بندی و عایق نمودن
 • مقاوم­ سازی در برابر خوردگی
 • افزایش عمر و دوام

شرکت افزیر که از پیشگامان و پیشروان حوزه روش های تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب به ویژه به کمک لایه‌های مصالح کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر می­‌باشد، آماده ارائه خدمات موردنیاز شما در سراسر کشور می‌­باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوران ما در هر لحظه آماده پاسخ­گویی به شما می­‌باشند.

هزینه تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب

برای دریافت اطلاعات جامع درباره قیمت و هزینه انواع روش­های تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس آب و فاضلاب به خصوص با استفاده از مصالح کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر کافی است با متخصصین ما در تماس باشید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *