تقویت مخازن فولادی نفت و گاز

تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز

فولاد را می­‌توان یکی از پرکاربرد ترین مصالح برای ساخت مخازن در صنایع نفت و گاز برشمرد. به دلیل اینکه این مخازن همواره در معرض آسیب­ دیدگی های فراوان به دلیل وقوع مسائلی هم‌­چون خوردگی، کمانش، خستگی و … هستند، باید همواره برای تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گازراهکار هایی را مدنظر قرار داد به طوری­ که علاوه بر تامین کارایی مخازن فولادی نفت و گاز، طرح انتخابی برای تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز، از نظر اقتصادی نیز بهینه باشد. بنابراین انتخاب طرح بهینه برای تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز باید توسط متخصصینی که دارای دانش و تجربه کافی در زمینه تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز هستند انجام شود.

انواع آسیب و خوردگی مخازن فولادی نفت و گاز

این مخازن می توانند به دلیل انواع آسیب و خوردگی مخازن فولادی نفت و گاز تخریب شوند. مواد شیمیایی خورنده و پرخطر، سایش و تغییرات دمایی، شتاب بیشتری به خوردگی مخازن فولادی می­‌دهند.

 متخصصین تعمیر و جلوگیری از انواع آسیب و خرابی مخازن فولادی نفت و گاز شرکت افزیر با تلفیق دانش و تجربه فراوان در زمینه تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز، برای کلیه مشکلات ذکرشده، راهکار و محصول متناسب با نیاز شما را ارائه می­‌کنند. برای کسب جزییات بیشتر در زمینه روش های تعمیر و جلوگیری از انواع آسیب و خوردگی مخازن فولادی نفت و گاز با متخصصین و مشاوران ما در تماس باشید.

تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز به کمک لایه های کامپوزیت­ پلیمری FRP

اهمیت انتخاب روش درست، دقیق و متناسب تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز در رعایت نکات فنی-مهندسی، مدیریت بهینه ریسک و مدیریت هزینه و کاهش بار مالی پروژه است. به عبارت بهتر، یک متخصص تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز باید بتواند راهکارها و محصولاتی را برای تعمیر و جلوگیری از انواع آسیب و خوردگی مخازن فولادی نفت و گاز ارائه و پیشنهاد کند که در عین کارایی و کارآمدی، جنبه های اقتصادی طرح را نیز لحاظ کرده باشد.

مالکین و مجریان مخازن، چند گزینه برای تعمیر، تقویت و مقاوم سازی مخازن در برابر انواع آسیب و خوردگی مخازن فولادی نفت و گاز دارند. تعمیر و تقویت جزئی یا کلی یک مخزن فولادی، زمان زیاد عدم سرویس دهی، تجهیزات گران و نیروی انسانی زیادی را تحمیل می­‌کند. برخلاف مصالح فلزی، کامپوزیت ها دچار خوردگی نمی­‌گردند و یک راه حل بلندمدت محسوب می­‌شوند. مقاومت زیاد و پایداری دمایی زیاد کامپوزیت­های پلیمری FRPسبب می­‌شود که بتوان از آن­ها در شرایطی با دمای حداکثر 120 درجه سلسیوس و فشار بیش از psi 200 بهره­ برداری کرد. به کمک روش نوین و تطبیق­‌پذیر استفاده از مصالح کامپوزیت­ پلیمری FRP شرکت افزیرمی­‌توان در کسری از زمان و هزینه اجرای روش­‌های قدیمی و سنتی تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز، تعویض کف مخزن، تعمیر نقاط نشتی و یا نوسازی کل مخزن را به انجام رساند.

واحد تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز شرکت افزیر آماده ارائه جزییات بیشتر و ارائه راهکار متناسب با نیاز شما می­‌باشد.

 

روش نوین تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری سوپر لمینت شرکت افزیر

بسیاری از سازه­‌ها همانند مخازن آب، نفت یا گاز به صورت استوانه هستند. فشارهای هیدرواستاتیک ناشی ازسیالات، تنش های حلقوی را ایجاد می‌­کند که به دیواره جانبی این­‌گونه سازه‌­ها وارد می‌­شود. مقدار این تنش­‌ها در پایه مخزن حداکثر است که با افزایش ارتفاع، کاهش می‌­یابد. خوردگی سبب کاهش سطح مقطع المان های تقویت کننده در سازه­‌های بتنی و یا کاهش ضخامت دیواره فولادی سازه می­‌شود. این امر سبب افزایش تنش‌­های محیطی می­‌شود و باید هرچه سریع­تر اقدامات مربوط به تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز انجام شود. به طور مثال اگر مخزن فولادی حاوی مواد خطرناک یا اشتعال­‌پذیر باشد، تعمیر به روش جوش­ دادن ورق­ های فولادی گزینه مناسبی نمی ­باشد.

 

 

اجرای سوپر لمینت مخزن فولادی نفت و گاز

اجرای سوپر لمینت مخزن فولادی نفت و گاز

به طور کلی هدف از تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز با مصالح کامپوزیت­ پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیررا می‌­توان موارد زیر برشمرد:

  • افزایش مقاومت مخزن
  • افزایش مقاومت برشی
  • کنترل ترک
  • آب بندی و عایق نمودن
  • مقاوم سازی در برابر خوردگی
  • مقاوم سازی در برابر حملات مواد شیمیایی
  • افزایش عمر و دوام

شرکت افزیر که از پیشگامان و پیشروان حوزه تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز به ویژه با استفاده از مصالح کامپوزیت پلیمری FRPسوپر لمینت می­‌باشد، آماده ارائه خدمات مورد نیاز شما در سراسر کشور می­‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوران ما در هر لحظه آماده پاسخ­گویی به شما می­‌باشند.

 

انواع مخازن فولادی نفت و گاز قابل تعمیر و تقویت به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر:

در صنعت نفت و گاز برای ذخیره و انبار مواد و سیالات مختلفی همچون نفت خام، گاز، آب، گلیکول و … از مخازن فلزی استفاده می­‌شود. انواع مخازن براساس عملکرد و نوع سیالی که محتوی آن هستند عبارتند از:

1) مخازن فولادی نگه­داری (Storage Tanks)

کاربرد این نوع مخازن، نگه­داری سیالات در فشارهای متعارف (کم) هم­چون آب یا سوخت است.

2) مخازن فولادی تحت فشار

این نوع مخازن فلزی حاوی سیالات با فشار بالا هستند. به دلیل اینکه خطر انفجار در این­گونه مخازن زیاد است، طراحی و ساخت آن­ها نیازمند دقت و سخت­‌گیری فراوان است.

3) مخازن فلزی نوسان­گیر

وظیفه این مخازن فولادی این است که ضربات ناشی از نوسانات جریان سیال را خنثی کنند و به همین دلیل موقعیت آن­ها در خطوط توزیع است. هم­چنین این مخازن از ایجاد پدیده ضربه قوچ در لوله­ ها جلوگیری می­‌کنند.

4) مخازن فلزی تنظیم کننده ارتفاع

عمل­کرد این مخزن فولادی مشابه مخازن نوسان­‌گیر بوده و هرگاه بخواهند فشار (ارتفاع) ثابتی را درخط جریان سیال در پایین دست حفظ کنند از چنین مخازنی استفاده می‌کنند .

5) انباره‌­ها

کاربرد این مخازن فولادی شبیه مخازن نوسان­‌گیر بوده با این تفاوت که در فشارهای بالا کار می‌کنند و در مدارهای سیال فشرده (هیدرولیک) به­ کار می‌روند.

6) مخازن کم فشار

از این نوع مخازن برای ذخیره کردن مایعات با فشار بخار کم تر از  15  psiاستفاده می‌­شود. از جمله این مایعات می توان به گلیکول، سوخت دیزل، بنزین، نفت سفید و نفت کوره اشاره نمود.

7) مخازن کم فشار روباز

از جمله ساده ­ترین انواع مخازن می­‌باشند که اغلب به صورت عمودی نصب می‌­شوند و برای نگه­داری موادی مانند آب که تماس آن­ها با هوا خطری ایجاد نمی­‌کند به کار می­‌روند.

8) مخازن سقف ثابت

ساخت این نوع مخازن نیز به صورت عمودی است و دارای سقف مخروطی ­شکل ثابت می­‌باشند و استفاده فراوانی در صنعت نفت و گاز دارند.

9) مخازن سقف شناور

مخازن عمودی­‌ای هستند که سقف مخزن بر روی سطح سیال قرار گر­فته و متحرک است که این امر باعث می‌­شود از سرعت تبخیر مایع نفتی کاسته و از هدررفت آن جلوگیری شود.

مخزن فولادی نفت و گاز

مخزن فولادی نفت و گاز

هزینه تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر

برای دریافت اطلاعات جامع درباره قیمت و هزینه انواع روش­های تعمیر و تقویت مخازن فولادی نفت و گاز به ویژه به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر کافی است با متخصصین ما در تماس باشید.

تقویت مخازن فولادی نفت و گاز
5 (100%) 1 vote

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *