پالایشگاه ها و پتروشیمی

مقاوم سازی پالایشگاه ها و پتروشیمی

پالایشگاه ها و پتروشیمی – پالایشگاه ها، سازه های بسیار با اهمیتی هستند. به دلیل وابسته بودن صنایع نفتی و اقتصادی کشور به این سازه ها و هم چنین وجود مواد سوختنی بسیار در آن ها نیاز به محافظت و نگهداری و مقاوم سازی دارند. تولید پلاستیک‌ها، لاستیک‌ها و سوخت‌ها از نفت خام و گاز طبیعی در صنعت پتروشیمی همراه با تولید گازهای خورنده و اسیدی بوده و باعث آسیب و خوردگی و فرسایش تاسیسات و تجهیزاتی نظیر مخازن ذخیره، تفکیک کننده‌ها، سیستم های فیلتر و خطوط لوله در مدت زمان می‌شود.

 

مقاوم سازی پالایشگاه های پتروشیمی با FRP

 

همان طور که ذکر شد به دلیل اهمیت زیاد این سازه ها باید در برابر زلزله به خوبی مقاوم سازی شوند و در صورت وجود مشکلات سازه ای ترمیم و بازسازی شوند. علاوه بر سازه پالایشگاه، خطوط انتقال و لوله ها نیز نیاز به نگهداری و ترمیم دارند. لوله های نفتی با توجه به نوع شان (فولادی و پلیمری) با مشکلاتی از جمله خوردگی در سطح داخلی و خارجی، کمانش، خستگی، مشکل در اتصالات، خزش و … روبرو می باشند. راهکار هایی از جمله تزریق اپوکسی، استفاده از پوشش های حفاظتی، استفاده از کامپوزیت های FRP و … برای حفاظت و ترمیم این لوله ها استفاده می شود.

 

مقاوم سازی پالایشگاه ها

مقاوم سازی پالایشگاه

 

اجرای پوشش ضد حریق در پالایشگاه

 

شرکت مقاوم سازی افزیر، با بهره گیری از محصولات FRP و پوشش های حفاظتی و ضد حریق متناسب و تیم با تجربه در سریع ترین زمان، بهترین و اقتصادی ترین راهکار را در زمینه بهسازی و مقاوم سازی پالایشگاه ها و خطوط انتقال ارایه می دهد. از جمله کاربردهای محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر می توان به تعمیر و مقاوم سازی ساختمان، دیوار، تیر، کف، ستون، شمع، پل، دکل های تاسیسات، برج های سلولی، لوله ها، کالورت، تونل، دودکش صنعتی، مخزن و … اشاره کرد. اجرای راهکارهای شرکت افزیر نسبت به روش های سنتی و قدیمی، سریعتر و اقتصادی تر است؛ چراکه محصولات ما به طرز استثنایی‌ای مقاوم، سازگار، سبک و بادوام هستند و به طور یکسان بر روی بتن، فولاد، مصالح بنایی و چوب قابل اجرا وکاربرد می باشند.

به طور خلاصه، راهکارهای شرکت مقاوم سازی افزیر، صرفه جویی مالی و زمانی، سازگاری و دوام را برای کارفرمایان، مهندسین و پیمانکارانی که نیاز به اجرای پروژه های تعمیر و مقاوم سازی با صرف زمان و هزینه محدود دارند، به ارمغان می آورد.

پالایشگاه ها و پتروشیمی
5 (100%) 4 votes
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *