افزایش طبقات – تغییر کاربری

َاز جمله روش‌های ساخت بنایی جدید بدون اشغال اراضی جدید، هزینه‌های توسعه شهری و الزامات لازم جهت ساخت یک سازه کامل، افزودن طبقه به ساختمان‌های موجود می‌باشد. اضافه کردن طبقه جدید بر روی انواع ساختمان‌های سازه‌ای بتنی، فلزی و مصالح بنایی قابل اجرا بوده و برای این کار روش‌های ساختمانی متفاوتی وجود دارد که همگی نیازمند اخذ تأییدیه از سازمان‌ها و شهرداری جهت می‌باشند.

تقویت با FRP جهت افزایش طبقات – تغییر کاربری

افزایش طبقات جدید گاه بر اثر مشکلات مختلف مانند عدم طراحی درست، عدم مقاومت کافی سازه اولیه و دلایل مختلف دیگر مقاومت و کارایی لازم را نداشته و یا در برخی مواقع با موانع قانونی و عدم تائید مهندس ناظر یا سازمان نظام مهندسی مواجه می‌شوند. لذا نیاز به مقاوم‌سازی و پیگیری تأییدیه‌های لازم وجود دارد. کارشناسان فنی شرکت افزیر با توجه به دارا بودن توان فنی و اجرایی و مدارک قانونی، علاوه بر طراحی و اجرای سیستم‌های کلاسیک و نوین مقاوم سازی ( نظیر تقویت ستون طبق آئین نامه FRP)، تاییدیه مورد نیاز را از سازمان نظام مهندسی و شهرداری (جهت مقاوم سازی با FRP) اخذ می‌کنند.
کامپوزیت FRP مخفف Fiber Reinforcement Polymer می‌باشد که امروزه کاربردهای فراوانی در پلها و ساختمانهای بتنی دارند. قیمت و هزینه طراحی، خرید و فروش و اجرای FRP در مقایسه با سایر روشهای مقاوم سازی مقرون به صرفه می‌باشد. این شرکت علاوه بر طراحی و پیمانکاری پروژه‌های مقاوم سازی، در زمینه تامین، توزیع و فروش مصالح کامپوزیتی FRP و رزین اپوکسی و سایر مصالح مورد نیاز مقاوم سازی نظیر الیاف پلیمری CFRP کربن و GFRP شیشه، میلگرد و لمینیت FRP نیز ارائه خدمات می‌دهد.
جهت مشاهده تاریخچهFRP ، درباره FRP، نحوه نصب FRP و انواع مصالح آن شامل ورقهای FRP، پروفیل FPR، صفحات FRP، الیاف کربن، شیشه و آرامید و چسبهای FRP ، به بخش مقاوم سازی با FRP مراجعه کنید.

 

افزایش طبقات - تغییر کاربری

مقاوم‌سازی جهت افزایش طبقات

 

مقاوم‌سازی جهت افزایش طبقات

مقاوم‌سازی جهت افزایش طبقات

افزایش طبقات – تغییر کاربری
5 (100%) 5 votes
به اشتراک بگذارید: